Piškotki in zasebnost

S ciljem izboljšanja in lažjega brskanja po spletnih straneh uporabljamo piškotke za spremljanje obiskanosti.

Več informacij si preberite na strani Piškotki.

Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.

Ne strinjam seStrinjam se

Novice

Z nami v šolskem letu 2020/2021

Vrtci in šole

Vse vzgojno izobraževalne institucije, ki želite sodelovati v projektu, lahko izpolnite prijavnico.

Starši

Želite, da tudi vaš otrok sodeluje v mednarodnem projektu? Projekt "Pomahajmo v svet" predstavite vzgojiteljici ali pa stopite v kontakt z nami. Potrudili se bomo, da bo tudi vaš vrtec naslednje šolsko leto pomahal v svet.

IZŠLA JE NOVA SLIKANICASlikanica ENIA POTUJE - PRI PRIJATELJICI LI JUAN

ZAPISANA JE V OBLIKI SLIKOPISA.


Kupite jo lahko TUKAJ.

KOČA PRI ČAROVNICI - Dežela pravljic in domišljije - Olimje

NOVA OBVESTILA

 Prijave za sodelovanje pri projektu "Pomahajmo v svet" in "Pomahajmo po Sloveniji", za šolsko letu 2020/2021, bodo potekala do avgusta 2020.
Zaradi COVID - 19 pandemije smo prijave podaljšali.

30. 10. 2020- 
6. MEDNARODNA KONFERENCA PROJEKTA "POMAHAJMO V SVET"

Novice

Obiskali smo Predsedniško palačo

10.8.2016 18:35:00

Otroci skupine »Želvice« iz vrtca Urša iz Domžal, v šolskem letu 2015 / 2016 prvič sodelujemo v mednarodnem projektu »Pomahajmo v svet« – »Say Hello to the World«. Pod budnim očesom gospe Kaje Kink in njenih sodelavcev iz FINI zavoda ter preko skrbno pripravljene spletne  aplikacije »My Hello«, mahamo prijateljem Dječjega vrtića iz Opatije. Skupino otrok vodita vzgojiteljici Ivana in Ivana, ki sta čudoviti osebi in s katerima se dogovarjamo, da se enkrat mesečno drug drugemu preko video klica in pomočjo programa Pet prstov predstavljamo, spoznavamo in bogatimo s svojim poreklom, kulturo...

Da bi bil zadnji prst, ko prijateljem predstavljamo Slovenijo, našo državo, ki je bogata z gorami, gozdovi, morjem in drugimi znamenitostmi res nekaj posebnega, smo pisali pismo predsedniku države Republike Slovenije, gospodu Borutu Pahorju, v upanju, da nas morda v našem vrtcu razveseli s svojim obiskom. Žal to ni bilo mogoče…

Ko je naše upanju ugasnilo, se je kot strela z neba oglasil telefon, preko katerega nas je gospa Anja Lorenzetti, iz kabineta predsednika države, povabila na obisk v Predsedniško palačo. Otroci so bili navdušeni, čeprav nihče od nas ni vedel kaj nas čaka in kaj pričakovati. Kmalu pa smo bili z gospo Patricijo Verbole že vse dogovorjeni za obisk in celoten protokol. Čakali smo le še tisti dan.

Sreda, 23. 3. 2016 je dan, ki nam bo za vedno ostal v spominu. Z avtobusom smo se z našima prijateljema hroščkom Simonom (Tejo Hauptman), maskoto občine Domžale in fotografom Vidom Repanškom, ki sta pripomogla, da je bil dan še čudovitejši, odpeljali do predsedniške palače.

V Predsedniški palači nas je sprejela gospa Patricija Verbole, ki nam je na nam razumljiv način povedala vse o zgradbi ter razkazala njeno notranjost. Nestrpnost je naraščala in kar naenkrat nas je pozdravil tudi predsednik republike, gospod Borut Pahor. Otroci so ostali odprtih oči, odprtih ust in tudi spremljevalce je ta trenutek izredno ganilo. Ob spremljavi kitare smo zapeli znano slovensko pesem, Zvončki in trobentice, ki jo je v svoji mladosti prepevala Marjana Deržaj. Čudovit pomladni dan smo zaključili s slovensko himno ter postavljanjem tisoč in enega vprašanja predsedniku, ki nam je z veseljem odgovarjal. Preprost, prisrčen, iskren… to je naš predsednik države!Predno smo se poslovili, smo predsedniku izročili skromno darilo. V mapo smo strnili vse otroške misli, želje ter risbe, ki govorijo na koga vse in na kaj smo ponosni v Sloveniji, čeprav smo še majhni. Izročili smo tudi darilo vrtca Urša in prenesli pozdrave gospe ravnateljice Martine Pančur skupaj s sodelavci. Za prijetno presenečenje pa je poskrbela tudi občina Domžale, ki je prispevala čudovito darilo, slamnik, kot simbol kraja, kjer stoji naš vrtec in ga je v imenu vseh izročil hrošček Simon. Ponosni in veseli smo, da smo bili pred časom sprejeti tudi na obisk pri gospodu županu Toniju Dragarju in podžupanji gospe Renati Kosec, ki nam ves čas projekta stoji ob strani.Dan je bil popoln… vožnja v Ljubljano z avtobusom, družba s hroščkom Simonom, prijetne besede osebja Predsedniške palače, nasmeh in prisrčen pozdrav gospoda predsednika Boruta Pahorja in na koncu še sladkanje s sladoledom v njegovi družbi ter darilce za najmlajše. Neprecenjivo.

Hvala vsem, da smo lahko doživeli to izkušnjo, hvala spremljevalcema Andreji Grčar in Martinu Kovačiču, hroščku Simonu, fotografom in vsem, ki ste nam omogočili vstop v Predsedniško palačo.

Ponosni smo, da smo doma v Sloveniji. V otroških očeh pa bo še dolgo tlel žarek, kanček adrenalina in kdo ve… morda nekoč, morda čez 20 let, nekdo izmed njih piše zgodovino Slovenije.


Andreja Ropotar Jagodic, mag. prof. PV; dipl. vzg. PO.

 

Oznake: Pomahajmo v svet, pomahajmo, jaz in moja država, slovenija, predsednik RS, predsednik, predsedniška palača, otroci, vrtec, vrtec Urša, domžale